Rejsy morskie na mało uczęszczanych akwenach.
Blog > Komentarze do wpisu

REJS TURCJA 23 - 30 czrewca 2012

Turcja Bodrum.

Info

 

Region Bodrum - Jeden z najbardziej znanych i najciekawszych rejonów wypoczynkowych Turcji. Błękit morza i bezkresnego nieba, nasycona kolorami przyroda dostarczają niezapomnianych wrażeń. Urocze rybackie wioski, piaszczyste plaże i niezwykłe pamiątki historii to główne atuty regionu. Półwysep Bodrum, zatoki Güllük i Gökova, oraz mniejsze, malownicze zatoczki, wyspy i wysepki - to wymarzona przestrzeń dla żeglowania. Rejon ten słynie też z doskonałych warunków do nurkowania i szkół nurkowania głębinowego.

Wybrzeże Bodrum było ojczyzną wielu kultur i cywilizacji. W starożytności na tych terenach dominowali Kariowie i Grecy, później piętno swe odcisnęli Rzymianie, Bizantyjczycy, a wreszcie Turcy. Takie bogactwo wpływów zostawiło swój ślad w architekturze i sztuce: bizantyjskie twierdze, muzułmańskie meczety, ruiny greckich domów i klasztorów.

 

 

Bodrum - miasto z wielowiekową historią, znajdował się tu jeden z 7 cudów świata – Mauzoleum, tętniące życiem zarówno w dzień, jak i w nocy, oferuje znakomite plaże i doskonałą zabawę.

Krajobraz półwyspu Bodrum jest bardzo urozmaicony. Tworzą go wysokie pasma górskie, malownicze równiny, wrzynające się w linię brzegową zatoki i wapienne, przypominające klify, wzniesienia.

 

Riwiera Marmaris to piękny rejon skupiony na dwóch skalistych półwyspach, rozcinających toń Mórz Egejskiego i Śródziemnomorskiego. Obfituje w malownicze górzyste krajobrazy, piaszczyste i kamieniste plaże, cytrusowe ogrody i oliwne gaje. Wspaniałym przeżyciem jest rejs po okolicznych zatokach i wyspach.

Miasto i okolice Fethiye należą do jednych z najchętniej odwiedzanych rejonów Turcji. To stojące na podwalinach starego Telmessos miasto ma nie tylko duże znaczenie dla regionu, ale też niezwykły urok, któremu trudno się oprzeć. Dzięki rozległej zatoce, szerokiej promenadzie w pobliżu portu z licznymi barami i restauracjami oraz dzielnicy targowej w centrum, Fethiye oferuje dużą różnorodność rozrywek. Poza miastem panuje już prawdziwie śródziemnomorska atmosfera - ciche zatoczki z kryształową wodą w kolorze turkusu, urocze wysepki i porośnięte piniami wzgórza. 

Jeszcze są wolne miejsca.

wtorek, 01 maja 2012, jarek.raj
Komentarze
2012/05/01 20:40:18
koszt? około 400

Kontakt:

Jarek Raj

tel: 600 377 415

jarek.raj@gazeta.pl